Archive for the ‘Giełdy zagraniczne’ Category

Optymizm na Wall Street

Zarówno nowojorska giełda, jak i giełdy europejskie, radzą sobie ostatnio zupełnie nieźle, przełamując falę spadków z marca i początków kwietnia. Wzrosty na Wall Street przekraczają kolejne rekordy umacniając przewagę byków nad niedźwiedziami.

DJIA

Dzisiaj postanowiłem zrobić analizę giełdy w USA, aby pokazać różnicę między naszymi indeksami a DJIA. Jak widać, ceny poruszają się w kanale spadkowym, a w tej chwili zbliżają się do górnej linii, która stanowić będzie bardzo silny opór. Wskaźniki wskazują dywergencję z wykresem, co daje sygnał kupna. Więcej będzie można wiedzieć po dzisiejszej sesji, lecz ciekawie wygląda przyszłość USA, gdzie ogłoszono, że na razie deficyt będzie wynosił aż 1,8 bln dolarów, co jest niesamowicie ogromną kwotą nawet jak na potęgę gospodarczą. Osobiście uważam, że niczego dobrego to nie wróży.

Sytuacja na ropie Brent się wyjaśniła

Sytuacja na ropie Brent się wyjaśniła. Podany przeze mnie szczyt w zakresie 89.15-89.55 sprawdził się idealnie (szczyt wypadł na 89.54) i tam można było zajmować krótkie pozycje z celem lekko poniżej 83 USD. Zejście cen było jednak głębsze, gdyż układ fal prognozowany przeze mnie jako fala 4 płaska rozszerzona była w istocie już falą 5. Określana przeze mnie jako fala B była faktycznie trójkątem ukośnym końcowym. Na zbliżeniu widać jej trójkowy charakter. Dosyć niskie zejście fali iv spowodowało, że przyjmowałem ten ruch jako falę B w postaci podwójnego zygzaka. Potwierdzeniem ukośnego trójkąta końcowego jest też radykalny zwrot ceny, co jest charakterystyczne dla tego typu fali. Obecnie po wzroście pięciofalowym robimy korektę. Obecny jej charakter wskazuje na zygzak, lecz z precyzyjnym układem fal warto jeszcze chwilę poczekać.

Bernanke studzi byczy zapał

Dzisiejsza sesja to zdecydowana dominacja byków i zakończenie notowań na warszawskiej giełdzie o 2,28% wyżej niż wczoraj. Sesja rozpoczęła się od wzrostów .Takie otwarcie było bardzo prawdopodobne ze względu na fakt zamknięcia indeksów amerykańskich na plusie w dniu poprzednim (20 lipca ) . Zagadką było jednak co wydarzy się w ciągu dnia. I tutaj byki wyraźnie przejęły władanie nad całą sesją w ciągu dnia.