Bernanke studzi byczy zapał

Dzisiejsza sesja to zdecydowana dominacja byków i zakończenie notowań na warszawskiej giełdzie o 2,28% wyżej niż wczoraj. Sesja rozpoczęła się od wzrostów .Takie otwarcie było bardzo prawdopodobne ze względu na fakt zamknięcia indeksów amerykańskich na plusie w dniu poprzednim (20 lipca ) . Zagadką było jednak co wydarzy się w ciągu dnia. I tutaj byki wyraźnie przejęły władanie nad całą sesją w ciągu dnia.

Europejskie indeksy zachowywały się podobnie.I wszystkie największe indeksy zakończyły dzień na plusie. Przyczyniły się do tego zapewne lepsze wyniki kwartalne m.in. Accora czy Fita które mogą wzbudzać optymizm co do rozwoju sytuacji gospodarczej. Przynajmniej na dzień dzisiejszy.

 

Techniczie : nie sprawdziły się wczorajsze obawy o osłabienie poptyu w ciągu dnia. Na wykresie pojawiła się biała świeca z długim korpusem. Z wykresów świecowych tzw białe marubozu oznacza bardzo silny sygnał zapowiadający pierwszą fazę kontynuacji wzrostu lub formacji odwrócenia wzrostu.

!!! Sesja w stanach !!! : Bernanke ostudził głowy inwestorów. Po wypowiedzi szefa FED o nadzwyczaj niepewnych prognozach. Powiedział również że spodziewa się umiarkowanego wzrostu gospodarczego i niskiej inflacji. Indeksy w USA w ciągu minuty zapikowały w dół. Nie pozostanie to bez wpływu na jutrzejszą sesję w Polsce.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply