Lena SA

Warto obserwować: Lena SA

Lena to spółka produkująca oprawy oświetleniowe – ( polifer techniczny i opraw przenośnych ). Firma zajmuje drugie miejsce na rynku krajowym jej udział szacuje się na 9 proc. Spółka dużo eksportuje ponad połowę do 38 państw świata.

Warto się przyjrzeć tej spółce pod kątem technicznym. Akcje spółki do I kwartału tego roku znajdowały się w trendzie wzrostowym ( dosyć umiarkowanym). Następnie akcje spółki zniżkowały. Od początku lipca widać wyraźne ożywienie w kursie akcji. O kilkunastu sesji akcje spółki niemal codziennie zyskują na wartości.

 

W kilku sesjach wystąpiły nieco zwiększone obroty ( ogólnie obroty są słabe na całej spółce) . Myślę że warto obserwawać tę spółkę gdyż byki mogą zaatakować strefę 2,34 czyli najwyższy kurs spółki od 2009. Dynamiczne przebicie poziomu 2,07 i dojście do strefy 2,20 może oznaczać że ten scenariusz jest bardzo prawdopodobny.

Sesja w Polsce WIG20 (któtko) : Dzisiejsza sesja to dominacja byków. Wzrostowe otwarcie było bardzo niepewne jednak pół godziny handlu wystarczyło by przekonać się kto dzisiaj będzie dominować. Pomogły dobre dane i poprawa nastrojów co do sytuacji ekonomicznej szczególnie w Europie. W Stanach byki również dzisiaj dominują. Z technicznego punktu widzenia sytuacja wydaję się dosyć klarowna. Byki będą chciały wykorzystać tę szansę do podniesienia indeksów. Tylko czy nie zachęci ich pokusa realizacji zysków z ostatnich sesji?

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply