Kurs euro/usd

Przyszły tydzień może być decydujący i całkowicie namieszać w obecnych rozrysowaniach fal, dlatego postaram się w dzisiejszej analizie dokładnie opisać, co może się stać i jaki może to mieć wpływ na przyszłość.

Wyjątkowo w tym tygodni nie będę omawiał wykresu tygodniowego, z dwóch powodów, po pierwsze nic się nie zmieniło od poprzedniego tygodnia (czyli wciąż obowiązuje ubiegłotygodniowy wariant), a po drugie, zmiany w przyszłym tygodniu mogą być tak znaczące, że rozrysowanie fal całkowicie się zmieni i dzisiejszym rysunkiem tylko nie potrzebnie wprowadzałbym zamieszanie. Lecz proszę się nie obawiać ewentualnych zmian, cała magia stosowania fal Elliotta, polega na tym, że nawet przy złym rozrysowaniu głównych fal (pod warunkiem, że fale na mniejszych interwał są dobre, a tutaj jeśli coś się zmieni, to tylko główne fale) można z powodzeniem na nich zarabiać, czego przykładem są podawane przeze mnie na chacie sygnały forex, oraz ubiegłotygodniowe analizy, które się sprawdziły nawet gdyby okazało się, że rozrysowane na nich główne fale były błędne, dlatego zachęcam wszystkich, którzy jeszcze nie znają teorii fal Elliotta do zapoznania się z nią, ponieważ jest to prawdopodobnie jedyna metoda, której dobra znajomość, pozwoli osiągać zyski (w przeciwieństwie do systemów, które raz działają, a raz nie).

Ale może wróćmy już do analizy. Zacznę od wykresu dziennego, na którym zamieściłem dwa rysunki (w tym jeden alternatywny). Oba są tak samo prawdopodobne, więc proszę się nie sugerować wielkością. W pierwszej, głównej opcji, nic się nie zmieniło, czyli mówiąc inaczej, jest to nasz pierwotny wariant, w którym zakładaliśmy kontynuację fali Vw5, o zasięgu do okolic 1.12-1.14. W tym scenariuszy znacząco zmianę można zauważyć jedynie w strukturze fali 1wV, która jest zygzakiem, co oznaczałoby, że cała fala Vw5 będzie trójkątem ukośnym kończącym (klinem) z zasięgiem w okolice 1.14 (czyli poziomów 1.12, na razie nie zobaczymy). Jeśli wspomniana opcja ma racje bytu, to powinniśmy jeszcze na początku tygodnia zobaczyć szybki ruch w górę, naruszający poziom 1.2150 (może nawet zahaczymy o poziom 1.22), po czym równie szybko powinniśmy spaść, co przyczyni się do powstania fali 5w”c”w2wTUKu. Trwałe przebicie poziomu 1.2150, a już na pewno, atak na 1.2330 przyczyni się do zanegowania poprzedniego scenariuszu i realizacji wariantu alternatywnego, który zakładałby, że fala Vw5 została ukończona i rozpoczęlibyśmy korektę ostatnich wzrostów z minimalnym zasięgiem do okolic 1.26, gdzie znajduje się 38.2% zniesienia Fibonacciego poprzedniej fali spadkowej. Oczywiście to przyczyni się do zmian głównych fal, ale o tych zmianach napiszę dopiero wtedy, gdy realizacja scenariusza alternatywnego zostanie potwierdzona. Na koniec, powiem tylko tyle, że na interwale 4h przedstawiłem szczegółowe rozrysowanie dla wariantu z trójkątem ukośnym kończącym, z tego względu, że jak już pisałem, fala 1wV jest zygzakiem, co jest charakterystyczne dla TUKów i dlatego ta opcja jest chwilowo bardziej prawdopodobna (chociaż pamiętam, że kilka miesięcy temu fala 5 też była zygzakiem, a przynajmniej na taką wyglądała i nie było żadnego TUKa, więc proszę nie przekreślać wariantu alternatywnego). Jeśli wciągu tygodnia nastąpią jakieś zmiany, będę starał się informować o tym w komentarzach i na chacie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *